Skontaktuj się z nami: tel. 536-246-850 (godz. 8—15, pon.—pt.)

Satel Czujka ruchu AMBER 2E

Systemy alarmowe » Czujki

Cena:35,00
Netto:28,46 (Vat 23%)

Mikroprocesorowa czujka ruchu PIR z zieloną diodą sygnalizującą naruszenie chronionego obszaru. Wyposażona w podwójny piroelement i mechanizm cyfrowej kompensacji temperatury, umożliwia jej pracę w szerokim zakresie temperatur i dużą odporność na wystąpienie fałszywych alarmów. Czujka charakteryzuje się ponadto niewielkim poborem prądu (3 mA), posiada wbudowane rezystory parametryczne i zabezpieczenie antysaboteżowe przed otwarciem obudowy.

Szeroki obszar detekcji nawet do 80 m2. Tak duży obszar detekcji pozwala na montaż jednej czujki nawet dużym pomieszczeniu. Obniża to znacznie koszt instalacji i nie ingeruje w architekturę wnętrz. To właśnie ze względu na duży obszar detekcji wielu naszych klientów wybiera czujki AMBER.
 
Cyfrowe przetwarzanie sygnału. W tradycyjnych analogowych czujkach ruchu parametry mogą się zmieniać z czasem. Ma na to wpływ nie tylko starzenie się elementów elektronicznych,  ale także temperatura, wilgotność powietrza czy poziom zakłóceń elektromagnetycznych. W czujkach AMBER zastosowano cyfrową obróbkę sygnału od  samego elementu PIR aż do wyjścia czujki. Dzięki temu czujka AMBER będzie działać stabilnie i niezawodnie przez wiele lat użytkowania, bez względu na warunki panujące w pomieszczeniu.
 
Cyfrowa kompensacja temperatury. Czujki ruchu PIR wykrywają różnicę pomiędzy temperaturą tła a temperaturą przemieszczającego się człowieka. Dlatego niezmiernie ważne jest automatyczne dostosowywanie się czujnika to temperatury panującej w pomieszczeniu chronionym. Czujka ruchu AMBER robi to doskonale i dlatego zapewnia detekcję ruchu w tak szerokim zakresie temperatur od -30 do 55 oC.
 
Dwustopniowa regulacja czułości. Gdy w pomieszczeniu chronionym występują czynniki mogące zakłócić pracę czujki ruchu, takie jak ruch powietrza, ogrzewanie podłogowe, itp., istnieje potrzeba zmniejszenia czułości czujki, tak aby nie powodowała fałszywych alarmów. Dlatego w czujce SATEL AMBER zastosowano możliwość przełączania między niską i wysoką czułością.
 
Bardzo niski pobór prądu na poziomie 3 mA. SATEL AMBER to czujka, która ma prawdopodobnie najniższy pobór prądu w tego typu urządzeniach na rynku. Dzięki temu system alarmowych oparty na czujkach AMBER może pracować dużo dłużej na zasilaniu awaryjnym, a w wielu przypadkach pozwala na zastosowanie mniejszego i tańszego akumulatora.
 
Podwójny piroelement z filtrem światła widzialnego. Fałszywe alarmy to zmora instalatorów. Projektanci czujnika AMBER doskonale o tym wiedzą i dlatego wyposażyli go w specjalny element PIR, który odbiera tylko promieniowanie podczerwone. Dzięki temu po prawidłowej instalacji czujnika AMBER, będzie on działał niezawodnie przez wiele lat nie powodując fałszywych alarmów.
 
Mała, lekka obudowa. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych podzespołów elektronicznych udało się zminiaturyzować czujkę AMBER - jej wielkość porównywalna jest z pudełkiem zapałek. Dzięki temu czujka chętnie stosowana jest do pomieszczeń mieszkalnych urządzonych w nowoczesnym stylu, jako niewyróżniający się element.
 
Uchwyt sufitowo - ścienny. Standardowo czujkę AMBER montuje się bezpośrednio do ściany - wówczas jest najmniej widoczna. Można ją jednak zainstalować na dodatkowym uchwycie (dostępny w naszej ofercie) i kierować w różne strony. Daje to instalatorowi możliwość ustawiania pola detekcji w zależności od kształtu chronionego pomieszczenia.

Facebook
Blog
Blog
Blog
Blog