Skontaktuj się z nami: tel. 536-246-850 (godz. 8—15, pon.—pt.)

BCS Kamera IP kopułkowa wandaloodporna P-212RWSA-II

Monitoring IP » Kamery IP

Cena:399,00
Netto:324,39 (Vat 23%)
produkt niedostępny, zastąpiony przez P-DIP22FSR3-Ai1

BCS-P-212RWSA-II - Wandaloodporna kamera megapikselowa, pracująca w systemie monitoringu IP. Zaliczana do serii BCS Point, cechuje się wysoką jakością wykonania, która zapewnia stabilne parametry pracy w każdych warunkach. Jej cechami charakterystycznymi są:

 • Przetwornik obrazu 1/2.7" progressive scan CMOS, dzięki któremu kamera generuje płynny obraz 2 Mpx (25 kl/s)
 • Obiektyw 2.8 mm (F2.0) zapewniający szeroki kąt widzenia 108o w poziomie
 • Duża tolerancja zasilania (nawet do 25%)
 • Obsługa funkcji sprzętowego WDR 120 dB
 • Wbudowany WEB Server oraz wsparcie standardów ONVIF i PoE 802.3af
 • Wbudowany oświetlacz podczerwieni SMART LED i mechaniczny filtr podczerwieni
 • Wbudowane gniazdo na kartę micro SD (max. 128 GB)
 • Wbudowane 1 wejście i 1 wyjście alarmowe
 • Kompresja H.265 / H.264 i potrójny strumień kodowania

BCS-P-212RWSA-II jest kamerą uniwersalną, która może być wykorzystana w większości standardowych systemów IP. Ze względu na dobrą jakość generowanego obrazu i szeroki kąt widzenia, sprawdza się świetnie realizując funkcję podglądu ogólnego. Polecamy ją w szczególności do stosowania na przystankach autobusowych, stacjach kolejowych i innych miejscach, w których może dojść do wybryków chuligańskich. Do budowy kamery wykorzystano dobrej jakości, sprawdzony w systemach CCTV przetwornik 1/2.7" progressive scan CMOS. Dzięki niemu jest ona w stanie wygenerować płynny i szczegółowy materiał wideo, maksymalnie 25 kl/s @ 2 Mpx. Nagrania o takiej jakości umożliwiają poprawne rozpoznawanie nawet bardzo drobnych szczegółów. Szczegółów, które mogą okazać się niezbędne do prawidłowej oceny sytuacji, identyfikacji osób, itp.

Dodatkowymi zaletami przetwornika zrealizowanego w technologii CMOS są:

 • Możliwość odczytu pikseli w dowolnej kolejności, co przekłada się na szybkość działania
 • Łatwe dostosowanie ostrości do obserwowanego kadru
 • Niski pobór mocy

Kamera BCS-P-212RWSA-II jest wyposażona w standardowy, stałoogniskowy obiektyw 2.8 mm. Zapewnia on optymalne proporcje pomiędzy zbliżeniem, a kątem widzenia (108o), czyniąc kamerę uniwersalną. Dzięki niemu, sprawdza się ona świetnie w realizacji funkcji podglądu ogólnego. Warto również dodać, że kamery ze stałoogniskowymi obiektywami cechują się zwykle lepszą jakością obrazu, w porównaniu z ich odpowiednikami z obiektywami zmiennoogniskowymi.

Cechą szczególną modelu jest realizacja realizacja funkcji korytarzowej, która zmienia proporcje obrazu. Funkcja korytarzowa umożliwia zamianę kadru szerokiego na kadr "głęboki", idealny do obserwacji wąskich przejść.

Kamera posiada wbudowany WEB Server, umożliwiający nawiązanie zdalnego połączenia z kamerą. Pracujący zdalnie użytkownik może np. podglądać obraz "na żywo" i odtwarzać nagrania z karty SD. Jeżeli posiada odpowiednie uprawnienia, może również zmieniać parametry pracy kamery. Zdalne połączenie jest realizowane z poziomu standardowej przeglądarki internetowej lub aplikacji na komputer lub urządzenie mobilne (Android, iOS).

Dodatkową zaletą kamery jest wsparcie standardu ONVIF ver. 2.4, który czyni kamerę uniwersalną. Dzięki niemu może ona współpracować z rejestratorami innych producentów, które również wspierają standard ONVIF.

BCS udostępnia darmowe oprogramowanie BCS Manager, umożliwiające realizację zaawansowanego centrum zarządzania monitoringiem z poziomu komputera. Aplikacja poza wysoką funkcjonalnością zapewnia również intuicyjny interfejs użytkownika. Dzięki czemu zmiana ustawień i codzienna obsługa systemu nie powinny sprawiać najmniejszych problemów. Do największych zalet BCS Manager można zaliczyć:

 • Obsługę do 1000 urządzeń
 • Podgląd obrazu z 256 kamer (64 karty po 4 okna)
 • Możliwość szerokiej konfiguracji sekwencji i zadań oraz konfiguracji reguł alarmowych
 • Obsługę wirtualnej mapy (e-mapy) i zarządzanie lokalizacją urządzeń
 • Wsparcie dla TV WALL i możliwość stworzenia stanowiska wielomonitorowego

Dużą zaletą systemu BCS Point jest możliwość pracy w chmurze. Umożliwia ona nawiązanie zdalnego połączenia z systemem i swobodną zmianę parametrów pracy zarówno rejestratorów, jak i kamer. Cechą szczególną pracy w chmurze jest to, że instalator łącząc się z rejestratorem może nawiązać połączenie z interfejsem www kamery. Daje mu to możliwość pełnej konfiguracji, czyli tak jakby był fizycznie podłączony do sieci w której kamera pracuje. Rozwiązanie to okazuje się szczególnie przydatne kiedy potrzebna jest jedynie drobna zmiana parametrów systemu - w takiej sytuacji instalator może ją przeprowadzić zdalnie, bez konieczności pojawiania się na obiekcie.

Dodatkowymi istotnymi zaletami pracy w chmurze są:

 • Możliwość zdalnej regulacji mocy oświetlacza - system BCS POINT udostępnia tę opcję jako pierwszy
 • Możliwość tworzenia praktycznie dowolnej wielkości tablic urządzeń. Następnie po połączeniu się z chmurą z poziomu innego urządzenia, cała tablica jest już w aplikacji i nie trzeba jej tworzyć na nowo
 • Możliwość wygenerowania hasła 1-dniowego

Kamera BCS-P-212RWSA-II wspiera również sieciowy standard PoE 802.3af. Dzięki czemu jej zasilanie można zrealizować bezpośrednio z rejestratora NVR serii "P", z wbudowanym switchem PoE. Taki sposób zasilania niesie ze sobą wiele zalet, z których najważniejsze to:

 • Zmniejsza ilość przewodów potrzebnych do przeprowadzenia prawidłowej instalacji, co przyspiesza i ułatwia montaż
 • Umożliwia montaż kamery w miejscu do którego nie da się doprowadzić standardowego zasilania
 • Nie wymaga żadnej wcześniejszej konfiguracji (Plug & Play) - wystarczy podłączyć kamerę do switcha PoE, a ten automatycznie ją zasili

Podstawowe funkcje kamery:

 • Dzień/noc - Dostosowuje pracę kamery w zależności od pory dnia, tak aby zachować jak najlepszą jakość obrazu w dzień oraz jak najwyższą czułość w nocy przy słabym oświetleniu
 • NR (2D / 3D) - Cyfrowa redukcja szumów, poprawiająca ogólną jakość obrazu w warunkach słabego oświetlenia
 • WDR (120 dB) - Sprzętowy szeroki zakres dynamiki, zwiększający rozpiętość tonalną obserwowanego kadru. Umożliwia skuteczną obserwację sceny, w której są zarówno ciemne i jasne obszary
 • ATW - Automatyczne śledzenie balansu bieli, umożliwiający wierne odwzorowanie kolorów
 • AGC - Automatycznie wzmacnia sygnał wyjściowy, w przypadku spadku natężenia oświetlenia
 • BLC - Kompensacja światła tła, umożliwia skuteczną obserwację obiektów na silnie oświetlonym tle
 • HLC - Kompensacja światła reflektorów, zwiększa prawdopodobieństwo np. poprawnej detekcji tablic rejestracyjnych w warunkach nocnych, gdy światła samochodu są włączone
 • ROI - Poprawia jakości wskazanego przez użytkownika fragmentu obrazu. Dzięki niej możliwa jest realizacja "ekonomicznego" sposobu nagrywania
 • DEFOG - Redukuje zakłócenia wywołana wpływem mgły, opadów atmosferycznych, itp.
 • Detekcja ruchu - Umożliwia powiadomienie na ekranie o wykrytym ruchu w obrazie
 • Strefy prywatności (4 strefy) - Programowalne stery, umożliwiające zamaskowanie obszarów obrazu, które nie powinny być obserwowane

Do budowy kamery wykorzystano dobrej jakości oświetlacz podczerwieni SMART LED. Dzięki niemu jest ona w stanie prowadzić skuteczną obserwację w nocy, nawet w warunkach całkowitej ciemności. Cechami charakterystycznymi oświetlacza są:

 • Skuteczny zasięg dochodzący do 30 m
 • Automatyczna regulacja czasu migawki, w zależności od odległości w jakiej znajdują się obiekty przed kamerą. Dzięki czemu nie są one ani niedoświetlone, ani prześwietlone (SMART)
 • Automatyczne uruchomienie oświetlacza gdy kamera przełącza się w tryb nocny

BCS-P-212RWSA-II posiada również wbudowany mechaniczny filtr podczerwieni (ICR). W trybie dziennym jest on aktywny i odbija znaczną część promieniowania podczerwonego. Dzięki czemu generowany obraz zachowuje wysoką jakość i naturalne barwy. Kiedy kamera przełącza się w tryb nocny, filtr zostaje automatycznie ściągnięty z przetwornika. Poprawiają się parametry czułości i możliwa jest praca przy sztucznym świetle IR (pogarsza się jednak ogólna jakość obrazu).

Dodatkową zaletą kamery są wbudowane 1 wejście i 1 wyjście alarmowe. Dzięki nim może ona współpracować z urządzeniami systemów automatyki, kontroli dostępu, systemów alarmowych, itp. Tym samym umożliwiają realizację zaawansowanych funkcji sterowania:

 • Wejście alarmowe - umożliwia podłączenie takiego urządzenia jak czujka ruchu, kontaktron lub fotokomórki. Po jego zadziałaniu wyzwalana zostaje wcześniej zaprogramowana funkcja. Przykładowo zwiększa się ilość rejestrowanych klatek
 • Wyjście alarmowe - umożliwia podłączenie do kamery zewnętrznego sygnalizatora, centrali alarmowej, sterownika oświetlania, itp.

We wnętrzu kamery przewidziano również miejsce na kartę micro SD, o maksymalnej pojemności do 128 GB. Po jej zastosowaniu możliwe jest tworzenie lokalnych kopii nagrań, bezpośrednio na kamerze. Karta SD może również służyć jako zapasowe źródło pamięci, na którym zapisywane są nagrania po zerwaniu połączenia z rejestratorem.

Kamera BCS-P-212RWSA-II z wbudowaną kartą może również pracować w pełni samodzielnie, tworząc miniaturowy system monitoringu IP.  Monitoringu w którym wszystkie nagrania są zapisywane na karcie SD, a kamera jest konfigurowana przez przeglądarkę internetową.

Cechą charakterystyczną modelu jest obsługa zaawansowanej kompresji obrazu H.265. Nowa wersja wykorzystuje udoskonalony algorytm kompresji, który lepiej zmniejsza wielkość plików wideo. H.265 cechuje się nawet 2x mocniejszą kompresją w porównaniu do H.264. Czego efektem jest jeszcze mniejsze zużycie przestrzeni dyskowej i jeszcze mniejsze wymagania dotyczące przepustowości (podczas pracy zdalnej).

Uwaga!
Aby można było użyć kompresji H.265, rejestrator do którego podłączono kamerę musi ją również obsługiwać. Gdyby nie posiadał takiej funkcjonalności, kamerę można zawsze przełączyć na standardową kompresję H.264.

Model P-212RWSA-II obsługuje również 3 niezależne strumienie kodowania, z których każdy może być niezależnie konfigurowany przez użytkownika. Umożliwiają one jednoczesne ustawienie wysokiej jakości obrazu do archiwizacji i obrazu o niższych parametrach do zdalnego podglądu. Transmisja dla poszczególnych strumieni:

 • Strumień główny - 25 kl/s @ 1080p lub 25 kl/s @ 720p
 • Podstrumień 1 - 25 kl/s @ 1080p lub 25 kl/s @ 720p
 • Podstrumień 2 - 25 kl/s @ D1 lub 25 kl/s @ CIF

Kamerę umieszczono w szczelnej obudowie zewnętrznej IP66. Zapewnia ona niemal całkowitą odporność na wpływ czynników atmosferycznych, umożliwiając tym samym bezawaryjną pracę na zewnątrz. Kamera jest odporna na:

 • Zapylenie i dostanie się do wnętrza kamery drobnych zabrudzeń
 • Opadu atmosferyczne i wodę bryzgającą ze wszystkich stron
 • Skrajnie niskie i wysokie temperatury z zakresu -35...+60 oC

Dodatkową zaletą kamery BCS-P212RWSA jest dobra odporność na uszkodzenia mechaniczne (IK10). Teoretycznie nawet po uderzeniu przy pomocy kamienia, kija lub młotka powinna ona nadal poprawnie pracować. Co za tym idzie można ją zastosować w miejscach w  których może dojść do aktów wandalizmu.

Parametry techniczne:

 • Przetwornik obrazu: 1/2.7'' CMOS
 • Max. rozdzielczość: 1920x1080 (2 Mpx)
 • Prędkość : Max. 25 kl/s @ 2 Mpx
 • Czułość: 0 lux (wł. IR)
 • Obiektyw: 2.8 mm
 • Zasięg oświetlacza: Do 30 m
 • Dzień/noc: TAK
 • Mechaniczny filtr podczerwieni (ICR): TAK
 • Kompresja obrazu: H.265 / H.264
 • Funkcje: Dzień/noc, NR, WDR, ATW, AGC, BLC, HLC, ROI, DEFOG, Strefy prywatności, Detekcja ruchu
 • Interfejs Ethernet: RJ-45 (10 / 100 Base-T)
 • Wejścia audio: 1x
 • Wyjścia audio: 1x
 • Wejścia alarmowe: 1x
 • Wyjścia alarmowe: 1x
 • Lokalne nagrywanie (karta SD): TAK, max. 128 GB
 • Obudowa: IP66, IK10
 • Obudowa wandaloodporna: TAK
 • Obudowa zewnętrzna: TAK
 • Temperatura pracy: -35...+60 oC
 • Zasilanie: 12V DC, PoE 802.3af
 • Wymiary: Ø 109 x 81 mm
 • Waga: 0.45 kg
 • Gwarancja producenta: 36 miesięcy

Facebook
Blog
Blog
Blog
Blog