Skontaktuj się z nami: tel. 536-246-850 (godz. 8—15, pon.—pt.)

OPTEX Bariera podczerwieni SL-350QFR

Systemy alarmowe » Bariery podczerwieni

Cena:2 706,00
Netto:2 200,00 (Vat 23%)

SL-350QFR - Bezprzewodowy bariery podczerwieni dalekiego zasięgu (100 m), zasilane bateryjne, bardzo niski pobór prądu, kompatybilny z większością systemów bezprzewodowych i alarmowych, 4 częstotliwości regulacji.

SL-350QFR - Bezprzewodowy zestaw barier podczerwieni (nadajnik + odbiornik), doskonale spisujący się w systemach obwodowej ochrony mienia. Charakteryzuje się wysoką skutecznością działania, bardzo niskim poborem prądu, eleganckim wyglądem i stosunkowo prostym procesem instalacji. Urządzenie może być również rozszerzone o szereg akcesorii, które wpływają na niezawodność i uniwersalność systemu ochrony obwodowej.

4-wiązkowa bariera podczerwieni została wyposażona w 4 przełączane kanały synchronizacji, wyjścia przekaźnikowe typu NO / NC i wysokiej klasy soczewki skupiające. Posiada również wiele funkcji, znacznie poprawiających jej skuteczność i uniwersalność. Istnieje możliwość ustawienia:

 • Czasu naruszenia czujek
 • Funkcji oszczędzania energii baterii
 • Funkcji blokowania wyjścia alarmowego

Jedną z największych zalet SL350QFR jest bezprzewodowa komunikacja z centralą systemu alarmowego. Całkowicie wyklucza konieczność prowadzenia kabli, co znacznie redukuje koszty i czas potrzebny na zainstalowanie barier. W przypadku bariery dalekiego zasięgu (100 m) koszty mogą zostać zredukowane nawet o 60%, a czas o 90%! Prezentowany zestaw jest dodatkowo wyjątkowo uniwersalny. Ma możliwość współpracy z nadajnikami bezprzewodowymi większości producentów i jest kompatybilny z dowolną centralą alarmową.

Bezprzewodowe bariery podczerwieni są zasilane bateryjnie i ze względu na bardzo niewielki pobór prądu na poziomie około 0.4 mA, mogą pracować na jednym zestawie baterii przez okres nawet 10 lat. Pojemnik na baterie jest w stanie pomieścić do 4 baterii LSH (3.6 V / 13 Ah) i jest wyposażony w wolną przestrzeń służącą do montażu nadajnika bezprzewodowego.

Niewątpliwa zaletą SL-350QFR jest wyjątkowo wytrzymała i szczelna obudowa, która gwarantuje poprawną pracę nawet w bardzo surowych warunkach (IP65) - uniemożliwia wniknięcie do wnętrza bariery wilgoci, kurzu lub owadów, które mogą zakłócić poprawną pracę urządzenia. Dodatkowo obudowa została wyposażona w styki antysabotażowe, chroniące przed oderwaniem obudowy lub pojemnika na baterie.

Wnętrze bariery jest jaskrawe, przez co używając wizjera w drugim urządzeniu bardzo szybko i dokładnie można ustawić poprawny tor bariery. Dla wyższego komfortu, wizjer został wyposażony w celownik i posiada 2x powiększenie. Należy jednak pamiętać, że dokładne zestrojenie barier odbywa się przy pomocy woltomierza.

Parametry techniczne:

 • Zewnętrzne: TAK
 • Zasięg: 100 m
 • Ilość wiązek: 4
 • Temperatura pracy: -20...+60 oC
 • Zasilanie: 4x baterie LSH, 3.2 - 4 V
 • Pobór prądu: 0.4 mA
 • Wymiary: 452 x 83 x 138 mm
 • Waga: 3.3 kg
 • Gwarancja producenta: 6 lat od daty produkcji

Facebook
Blog