Skontaktuj się z nami: tel. 536-246-850 (godz. 8—15, pon.—pt.)

BCS Kamera IP kopułkowa wandaloodporna P-224RWSAM

Monitoring IP » Kamery IP » Kamery IP zewnętrzne

Cena:799,00
Netto:649,59 (Vat 23%)

BCS-P-224RWSAM - Wandaloodporna kamera kopułowa, przystosowana do pracy w systemie monitoringu IP BCS POINT. Cechuje się stabilnymi parametrami pracy ciągłej, które zawdzięcza budowie z wysokie jakości elementów. Cechuje się ona również wysoką funkcjonalnością i generuje szczegółowy obraz w maksymalnej rozdzielczości 4 Mpx. Elementami wyróżniającymi kamery są:

 • Przetwornik obrazu 1/3" CMOS (4 Mpx)
 • Stałoogniskowy obiektyw 2.8 mm (F2.0)
 • Wbudowany WEB Server, umożliwiający zdalną obsługę kamery i pracę w chmurze
 • Wsparcie technologii Power over Ethernet (PoE 802.3af)
 • Sprzętowa realizacja funkcji szerokiego zakresu dynamiki WDR 120 dB
 • Obsługa funkcji inteligentnej analizy obrazu
 • Oświetlacz podczerwieni 15 m, z możliwością regulacji zasięgu
 • Mechaniczny, przesuwny filtr podczerwieni (ICR)
 • Wbudowana kieszeń na kartę microSD (max. 128 GB)
 • Wejście/wyjście audio
 • Wbudowany mikrofon
 • Kompresja H.265 / H.264 i potrójny strumień kodowania
 • Tolerancja zasilania +/- 25%
 • Szczelna i wytrzymała obudowa IP66 / IK10

Kamerę BCS-P-224RWSAM zaprojektowano z myślą o systemach monitoringu IP, którym stawia się wysokie wymagania co do jakości generowanego obrazu. Ze względu na wandaloodporną obudowę, sprawdza się ona świetnie w miejscach, w których może dojść do aktów chuligaństwa i wandalizmu. Przykładowo można jej użyć do realizacji monitoringu na stacjach kolejowych, podziemnych przejściach, obiektach użytku publicznego, itp.

Do budowy kamery BCS-P224RWSAM użyto wysokiej jakości przetwornik obrazu 1/3" CMOS. Dzięki niemu jest ona w stanie wygenerować płynny i bardzo szczegółowy materiał wideo, w maksymalnej rozdzielczości 4 Mpx. Obraz o takiej rozdzielczości umożliwia prawidłowe odwzorowanie nawet bardzo drobnych detali. Mogą okazać się one niezbędne do właściwej oceny sytuacji na obiekcie, identyfikacji osób lub odczytu tablic rejestracyjnych. Dodatkową zaletą obrazu w rozdzielczości 4 Mpx jest możliwość wykonania efektywnego zbliżenia cyfrowego.

Wysoka jakość generowanego obrazu to nie jedyna zaleta zastosowanego przetwornika. Przetworniki zrealizowane w technologii CMOS cechują się również:

 • Łatwym dostosowaniem ostrości do obserwowanego kadru
 • Szybkim działaniem
 • Niskim poborem mocy

Do budowy kamery wykorzystano również standardowy, stałoogniskowy obiektyw, o szerokości 2.8 mm (F2.0). Zapewnia on stosunkowo szeroki kąt widzenia, wynoszący około 102o w poziomie. Dzięki niemu kamera jest uniwersalna i sprawdza się świetnie w realizacji funkcji podglądu ogólnego.

Warto również zwrócić uwagę na fakt, że kamery ze stałoogniskowymi obiektywami cechują się zwykle lepszą jakością generowanego obrazu w porównaniu do ich odpowiedników z obiektywami regulowanymi.

Kamera posiada wbudowany WEB Server i interfejs sieciowy fast ethernet, dzięki którym można nawiązać z nią zdalne połączenie. Pracujący zdalnie użytkownik może podglądać obraz z kamery "na żywo", może odtwarzać nagrania z karty microSD, a także dowolnie zmieniać parametry pracy kamery. Do zmiany parametrów pracy musi posiadać odpowiednie uprawnienia administratora systemu.

Dostępna funkcjonalność jest zależna od sposobu zestawienia zdalnego połączenia. Można je zrealizować przy pomocy:

 • Standardowej przeglądarki internetowej, z poziomu której użytkownik ma dostęp do pełnej funkcjonalności i może dowolnie zmieniać parametry pracy kamery
 • Oprogramowania Smart PSS lub BCS Manager, które służą do budowy zaawansowanego centrum zarządzania monitoringiem z poziomu komputera. Przy ich pomocy możliwa jest obsługa do 1000 połączeń, podgląd na żywo 256 kanałów (max. 64 okna na karcie), tworzenie schematów alarmowych, itd.
 • Aplikacji na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android lub iOS. Z poziomu urządzeń mobilnych użytkownik ma dostęp do podstawowej funkcjonalności

Dodatkową zaletą kamery jest wsparcie sieciowego standardu ONVIF ver. 2.4. Dzięki niemu może ona skutecznie współpracować z rejestratorami innych producentów, które również wspierają standard ONVIF.

Dużą zaletą systemu BCS Point jest możliwość pracy w chmurze, z poziomu której można swobodnie zmieniać parametry pracy zarówno rejestratorów, jak i kamer. Cechą szczególną pracy w chmurze jest to, że instalator łącząc się z rejestratorem może nawiązać połączenie z interfejsem www kamery. Daje mu to możliwość pełnej konfiguracji, czyli tak jakby był fizycznie podłączony do sieci w której kamera pracuje. Jest to szczególnie wygodne rozwiązanie dla instalatorów, którzy nie muszą specjalnie pojawiać się na obiekcie aby zmienić ustawienia pojedynczej kamery. Dodatkowymi istotnymi zaletami pracy w chmurze są:

 • Możliwość zdalnej regulacji mocy oświetlacza - system BCS POINT udostępnia tę opcję jako pierwszy
 • Możliwość tworzenia praktycznie dowolnej wielkości tablic urządzeń. Następnie po połączeniu się z chmurą z poziomu innego urządzenia, cała tablica jest już w aplikacji i nie trzeba jej tworzyć na nowo
 • Możliwość wygenerowania hasła 1-dniowego

Kamera wykorzystuje technologie Power over Ethernet, która umożliwia transmisję danych i energii elektrycznej po tej samej skrętce UTP. Dzięki niej zasilanie kamery można zrealizować bezpośrednio z poziomu switcha PoE. Przykładowo z poziomu switcha wbudowanego do rejestratora NVR serii "P". Zasilanie PoE niesie ze sobą wiele zalet, z których najistotniejsze to:

 • Zmniejsza liczbę przewodów potrzebnych do prawidłowej instalacji, co przyspiesza i ułatwia montaż
 • Umożliwia montaż kamery w miejscu, do którego nie da się doprowadzić standardowego zasilacza (zasięg PoE wynosi około 100 m)
 • Nie wymaga żadnej wcześniejszej konfiguracji - wystarczy podłączyć kamerę do switcha PoE, a ten automatycznie ją zasili

Cechą charakterystyczną kamery BCS-P-224RWSAM jest sprzętowa realizacja funkcji szerokiego zakresu dynamiki (WDR 120 dB). Zapewnia ona dużą rozpiętość tonalną, umożliwiając tym samym obserwację planu na którym znajdują się jednocześnie jasne i ciemne obiekty. Dzięki niej możliwa jest skuteczna obserwacja obiektów umieszczonych na jasnym tle lub obiektów znajdujących się w cieniu, gdy reszta planu jest dobrze oświetlona. 

Funkcja WDR okazuje się szczególnie użyteczna podczas słonecznych dni, w których jest bardzo jasno. Dzięki niej, kamerę można np. zamontować wewnątrz budynku i zwrócić w stronę przeszklonego wejścia. Dzięki funkcji WDR osoby wchodzące do budynku nie są zaciemnione, przez co ich identyfikacja jest łatwiejsza.

Dużą zaletą kamery jest również obsługa funkcji inteligentnej analizy obrazu. Umożliwiają one tworzenie zaawansowanych scenariuszy nagrywania, po spełnieniu których zostaje wywołana wcześniej zaprogramowana funkcja. Zwiększają one możliwości nadzoru systemu i umożliwiają jego precyzyjne dostosowanie do specyfiki obiektu i wymagań klienta. Obsługiwane funkcje inteligentnej analizy:

 • Przekroczenie wirtualnej, definiowanej przez użytkownika linii
 • Detekcja intruza w definiowanej przez użytkownika strefie
 • Detekcja twarzy
 • Zliczanie osób

Przykładowym zastosowaniem funkcji inteligentnej analizy obrazu może być np. zwiększenie ilości klatek i rozdzielczości nagrywania, gdy ktoś wtargnie do zastrzeżonej strefy. Oszczędzane jest w ten sposób miejsce na dyskach twardych, a nagrania z czasu obecności intruza są najwyższej jakości.

Podstawowe funkcje kamery:

 • Dzień/noc - Dostosowuje pracę kamery w zależności od pory dnia, tak aby zachować jak najlepszą jakość obrazu w dzień oraz jak najwyższą czułość w nocy przy słabym oświetleniu
 • NR - Redukcja szumów, poprawiająca ogólną jakość obrazu w warunkach słabego oświetlenia
 • AGC - Automatycznie wzmacnia sygnał wyjściowy, w przypadku spadku natężenia oświetlenia
 • BLC - Kompensacja światła tła, umożliwia skuteczną obserwację obiektów na silnie oświetlonym tle
 • ROI - Poprawia jakości wskazanego przez użytkownika fragmentu obrazu. Dzięki niej możliwa jest realizacja "ekonomicznego" sposobu nagrywania
 • Korytarz - Zamienia szeroki kadr na "głębię" obserwacji, dzięki czemu kamera radzi sobie świetnie w wąskich przejściach. Pracując w trybie korytarzowym możliwa jest skuteczna obserwacja długich i wąskich przejść
 • Defog - Redukuje zakłócenia wywołana wpływem mgły, opadów atmosferycznych, itp.
 • Detekcja ruchu - Umożliwia powiadomienie na ekranie o wykrytym ruchu w obrazie
 • Strefy prywatności - Programowalne stery, umożliwiające zamaskowanie obszarów obrazu, które nie powinny być obserwowane

Kamera posiada wbudowany standardowy oświetlacz podczerwieni, zbudowany z diod IR LED. Dzięki niemu może ona prowadzić poprawną obserwację w nocy, w warunkach słabego oświetlenia, a nawet całkowitej ciemności. Oświetlacz cechuje się skutecznym zasięgiem świecenia dochodzącym do 15 m i uruchamia się automatycznie, gdy kamera przełącza się w tryb nocny.

Dodatkową zaletą oświetlacza jest możliwość płynnej regulacji zasięgu świecenia. Dzięki czemu jego moc można dobrać precyzyjnie do odległości w jakiej obiekty będą znajdować się przed kamerą. Odpowiednio dobrana moc oświetlacza gwarantuje, że obraz nie będzie ani prześwietlony, ani niedoświetlony.

Kamera jest również wyposażona w mechaniczny, przesuwny filtr podczerwieni (ICR). W trybie dziennym jest on aktywny i odbija znaczną część promieniowania IR. Dzięki czemu generowany obraz zachowuje naturalne kolory i wysoką jakość. Kiedy kamera przełącza się w tryb nocny, filtr zostaje automatycznie ściągnięty z przetwornika. Poprawiają się parametry czułości i możliwa jest praca przy sztucznym oświetleniu IR (jednak kosztem ogólnej jakości obrazu).

Kamera jest również wyposażona w gniazdo na kartę microSD, o maksymalnej pojemności 128 GB. Służy ona do tworzenia lokalnych kopii nagrań bezpośrednio na kamerze. Kamera wyposażona w kartę microSD może również pracować samodzielnie, tworząc miniaturowy system monitoringu IP (składający się tylko z jednej kamery).

Uwaga!
Należy pamiętać, że karty microSD maja ograniczoną liczbę zapisów. Przy nagrywaniu ciągłym, nawet najwyższej jakości karta przestanie działać po stosunkowo krótkim okresie.

Kamera korzysta ze skutecznej kompresji obrazu H.265, która jest następcą popularnej w systemach CCTV kompresji  H.264. H.265 wykorzystuje udoskonalony algorytm, który umożliwia nawet dwukrotnie mocniejszą kompresję, w porównaniu do H.264 (bez widocznej utraty jakości obrazu). Co dodatkowo oszczędza miejsce na dyskach twardych i zmniejsza wymagania dotyczące szerokości pasma przy zdalnym podglądzie.

Uwaga!
Kamerę można w dowolnym momencie przełączyć na kompresję H.264 i podłączyć do rejestratora który nie obsługuje kompresji H.265.

Kamera P224RWSAM obsługuje również 3 niezależne strumienie wideo, przeznaczone do realizacji różnych zadań. Dzięki nim możliwe jest np. ustawienie płynnego obrazu do archiwizacji i obrazu o znacznie niższych parametrach do zdalnego podglądu - czego efektem są wysokiej jakości nagrania i skuteczny zdalny podgląd.

Kamerę umieszczono w metalowej obudowie zewnętrznej, która cechuje się wysoką klasą szczelności IP66. Zapewnia ona niemal całkowitą ochronę na wpływ czynników pogodowych, umożliwiając tym samym bezawaryjna pracę na zewnątrz. Obudowa chroni kamerę przed:

 • Zapyleniem i dostaniem się do wnętrza kamery drobnych zabrudzeń
 • Opadami atmosferycznymi i wodą bryzgającą ze wszystkich stron
 • Skrajnie niskimi i wysokimi temperaturami z zakresu -35...+60 oC

Obudowa cechuje się również wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne IK10 (wandaloodporna). Teoretycznie nawet po uderzeniu przy pomocy kamienia, pałki lub młotka, kamera powinna nadal poprawnie pracować. Co za tym idzie, można ją stosować w miejscach szczególnie narażonych na ataki wandali i chuliganów, takich jak np. podziemne przejścia lub przystanki autobusowe.

Parametry techniczne:

 • Przetwornik obrazu: 1/3'' CMOS
 • Max. rozdzielczość: 2592 x 1520 (4 Mpx)
 • Prędkość: max. 20 kl/s @ 4 Mpx
 • Obiektyw: 2.8 mm
 • Zasięg oświetlacza: Do 15 m
 • Czułość: 0 lux (wł. IR)
 • Dzień/noc: TAK
 • Mechaniczny filtr podczerwieni (ICR): TAK
 • WDR: TAK
 • Kompresja obrazu: H.265 / H.264
 • Funkcje: Dzień/noc, NR, AGC, BLC, ROI, korytarz, defog, detekcja ruchu, strefy prywatności
 • Interfejs Ethernet: RJ-45 (10 / 100 Base-T)
 • Wejścia audio: 1x
 • Wyjścia audio: 1x
 • Lokalne nagrywanie (karta SD): TAK, max. 128 GB
 • Obudowa: IP66 / IK10
 • Obudowa wandaloodporna: TAK
 • Obudowa zewnętrzna: TAK
 • Zasilanie: 12V DC, 802.3af
 • Pobór prądu: max. 0.42 A
 • Pobór mocy: max. 5 W
 • Temperatura pracy: -35...+60 oC
 • Gwarancja producenta: 36 miesięcy

Facebook
Blog