Skontaktuj się z nami: tel. 536-246-850 (godz. 8—15, pon.—pt.)

Hikvision Kamera IP kopułkowa DS-2CD2523G0-I

Monitoring IP » Kamery IP

Cena:545,00
Netto:443,09 (Vat 23%)

Wandaloodporna kamera megapikselowa, pracująca w systemie monitoringu sieciowego. Zbudowana w oparciu o sprawdzone elementy optyczne i elektroniczne jest w stanie wygenerować szczegółowy obraz 2 Mpx. Dodatkowo cechuje się wysoką funkcjonalnością, posiada wbudowaną kieszeń na kartę microSD i wspiera standard PoE. Kamera wyposażona jest w oświtelacz podczerwieni o zasięgu 30 m.

DS-2CD2523G0-I została zaprojektowana z myślą o dobrze oświetlonych obiektach, w których wymagana jest wysoka jakość nagrań. Ze względu na szeroki kadr, sprawdza się doskonale w roli kamery do prowadzenia podglądu ogólnego. Uniwersalna, radzi sobie dobrze w profesjonalnych systemach monitoringu IP.

Do budowy kamery wykorzystano standardowy przetwornik obrazu 1/2.8" Progressive Scan CMOS. Umożliwia on wygenerowanie dobrej jakości materiał wideo, maksymalnie 1920 x 1080 w 25 kl/s. Dodatkowymi zaletami przetwornika zrealizowanego w technologii CMOS są:

 • Szybkie działania dzięki możliwość odczytywania dowolnej ilości pikseli w dowolnej kolejności
 • Szybkie dostosowanie ostrości od obserwowanego kadru
 • Niski pobór mocy

Kamera została wyposażona stałoogniskowy obiektyw 2.8 mm (F2.0). Dzięki niemu jest ona w stanie skutecznie obserwować szeroki kadr - a co za tym, sprawdza się świetnie w roli kamery do podglądu ogólnego.

Jej dodatkową zaletą jest możliwość obrócenia przetwornika o 90o i załączenia trybu pionowego. Dzięki czemu możemy zamienić stosunkowo szeroki kadr na głębię obserwacji. Kamera pracująca w trybie pionowym jest doskonałym "obserwatorem" wąskich przejść, takich jak korytarz, wejścia, itp.

Użytkownik, przez sieć internetową, ma możliwość nawiązania zdalnego połączenia z kamerą. W zależności od sposobu zestawienia połączenia, dostępne są różne funkcje i różne możliwości konfiguracji. Połączenie można zrealizować:

 • Z poziomu przeglądarki internetowej Internet Explorer, Chrome, Firefox lub Safari.
 • Z poziomu komputera z programem IVMS-4200 (klient CMS). Program ten umożliwia stworzenie w pełni funkcjonalnego stanowiska obsługi monitoringu HIKVISION. Daje on pełny dostęp do wszystkich funkcji oraz umożliwia pełną konfigurację każdego elementu systemu.
 • Z poziomu urządzenia mobilnego z aplikacją IVMS-4500 / IVMS-4500HD (iPhone, Android, Windows). Daje ona dostęp do podstawowych funkcji. Realizuje podgląd obrazu na żywo, odtwarzanie nagrań z karty SD, sterowanie PTZ i otrzymywanie alarmów wideo

Kamera wspiera sieciowy standard PoE 802.3af, dzięki któremu możemy ją zasilić bezpośrednio ze switcha PoE. Takie rozwiązanie zmniejsza ilość wymaganych przewodów i znacznie przyspiesza proces instalacji. Dodatkowo umożliwia montaż kamery w miejscach, w których nie można zastosować standardowego zasilacza 12V DC.

Podstawowe funkcje kamery :

 • Dzień/noc - Dostosowuje pracę kamery w zależności od pory dnia, tak aby zachować jak najlepszą jakość obrazu w dzień oraz jak najwyższą czułość w nocy przy słabym oświetleniu.
 • NR (3D NR) - Cyfrowa redukcja szumów, poprawiająca ogólną jakość obrazu w warunkach słabego oświetlenia. Umożliwia również osiągnięcie wyższego stopnia kompresji obrazu.
 • DWDR - Szeroki zakres dynamiki, zwiększający rozpiętość tonalną obserwowanej sceny. Umożliwia skuteczną obserwację kadru na którym znajdują się jasne i ciemne obszary. Przykładowo obserwację przeszklonego wejścia do budynku.
 • BLC - Kompensacja światła tła, umożliwia poprawne odwzorowanie obiektów znajdujących się na silnie oświetlonym tle.
 • Detekcja przekroczenia linii, detekcja naruszenia strefy.

Kamera obsługuje karty microSD (uSD / uSDHC), o maksymalnej pojemności do 128 GB. Podstawowo służy ona do tworzenia kopii nagrań, które są zapisywane na dyskach rejestratora. Karta umożliwia również budowę mini systemu monitoringu, składającego się tylko z jednej kamery. Na karcie są zapisywane pliki AVI / JPEG, w trybie ciągłym lub alarmowym.

Kamera obsługuje dwa niezależne strumienie kodowania, które możemy dowolnie konfigurować. Możemy ustawić im różną ilość klatek, rozdzielczość, kompresję, a nawet pasmo:

 • Strumień główny - przeznaczony do nagrywania na dyskach twardych rejestratora. Powinien być stosunkowo wysokiej rozdzielczości, aby materiał wideo umożliwiał identyfikację drobnych szczegółów.
 • Ekstra strumień - dedykowany do zdalnego podglądu. Zmniejszając jego rozdzielczość i ilość klatek, zmniejszamy również wymagania dotyczące przepustowości łącza internetowego. W rezultacie czego możliwy jest skuteczny podgląd przy pomocy urządzeń mobilnych.

Kamera wykorzystuje kompresję H.264 oraz H.265, która umożliwia nawet 10-ciokrotne zmniejszenie wielkości plików wideo. Dzięki niej:

 • Oszczędzamy miejsce na dyskach twardych i karcie SD, dzięki czemu możemy przechowywać nagrania z dłuższego okresu.
 • Możliwa jest skuteczna zdalna praca - pliki o mniejszym rozmiarze nie wymagają dużej przepustowości łącza internetowego.

Model DS-2CD2523G0-I wspiera standardy sieciowe ONVIF 2.2 i ONVIF Profile S. Oznacza to, że może skutecznie współpracować z rejestratorami innych producentów, które również je wspierają.

Kamera została zabudowana w szczelną i wytrzymałą obudowę. Jest ona odporna na wpływ czynników pogodowych i silne uderzenie ciężkimi przedmiotami (aluminiowy odlew i poliwęglanowy klosz). Teoretycznie nawet po uderzeniu dużym kamieniem, młotkiem, itp. kamera powinna pozostać sprawna - nadaje się wiec do stosowania w miejscach narażonych na ataki wandali.

Specyfikacja:

Przetwornik 1/2,8 "
Tryb Dzień/Noc Filtr mechaniczny
Czułość 0,01 Lux (F1,2)
Czułość cz-b 0,001 Lux (F1,2)
Montaż obiektywu Wbudowany
Obiektyw w komplecie 2,8 mm (F2,0)
Oświetlacz podczerwieni TAK (30m)
Regulacja ostrości Ręczna
AGC Tak
Prędkość elektronicznej migawki ELC 1/25..1/100 000 s
Funkcja Sens-Up Nie
WDR - Szeroki zakres dynamiki Tak (cyfrowy), funkcja BLC (prawo/lewo/góra/dół/środek)
Redukcja szumów Tak (3D)
Kompresja wizji H.264/H.265
Maksymalna rozdzielczość obrazu 1920x1080 pikseli
Maksymalna liczba transmitowanych obrazów 25 kl./s (50Hz)
Inne obsługiwane rozdzielczości 1280x960, 1280x720 pikseli
Liczba jednoczesnych strumieni IP 6
Detekcja sabotażu Tak
Detekcja ruchu Tak
Analiza video Nie
Tor audio Nie
Wbudowany mikrofon/głośnik Nie/Nie
Obsługiwane protokoły sieciowe TCP/IP, ICMP, HTTP, DHCP, DNS, DDNS, RTP, RTSP, PPPoE, SMTP, NTP, SNMP, HTTPS, FTP, UPnP, IGMP, 802.1x, QoS, IPv6, Bonjour
Interfejs Ethernet 10/100 Mbps
Interfejs bezprzewodowy Nie
Rejestracja na kartę pamięci Tak (micro SD/SDHC/SDXC do 128GB)
Odporność obudowy na uderzenia IK10
Klasa szczelności IP66
Zakres regulacji położenia kamery 30/90/30 ° (pan/tilt/obrót)
Inne Możliwość rejestracji video bezpośrednio na NAS (NFS, Samba)
Zasilanie DC 12 V
Zasilanie PoE Tak (802.3af)
Pobór mocy 4 W
Waga 0,4 kg
Wymiary 100x97x46,5 mm (sz. x gł. x wys.)
Temperatura pracy -30..65 °C

Facebook
Blog