Skontaktuj się z nami: tel. 536-246-850 (godz. 8—15, pon.—pt.)

Hikvision Kamera IP obrotowa DS-2DE3A404IW-DE/W

Monitoring IP » Kamery IP

Cena:1 765,00
Netto:1 434,96 (Vat 23%)

DS-2DE3A404IW-DE/WObrotowa kamera megapikselowa, dedykowana do pracy w systemie monitoringu IP HIKVISION. Cechuje się wysoką funkcjonalnością, stabilnymi parametrami pracy i niezawodnością, które zawdzięcza budowie z dobrej jakości komponentów. Do elementów wyróżniających kamery można zaliczyć:

 • Przetwornik obrazu 1/2.8” Progressive Scan CMOS - max. rozdzielczość 2560 x 1440 (4 Mpx)
 • Zmiennoogniskowy obiektyw 2.8-12mm - zoom optyczny 4x, zoom cyfrowy 16x
 • Głowica PTZ i obsługa 300 presetów
 • Wbudowany interfejs sieciowy fast ethernet i wsparcie technologii PoE 802.3at i ONVIF
 • Wbudowany interfejs Wi-Fi IEEE 802.11 b/g/n 
 • Sprzętowa realizacja funkcji szerokiego zakresu dynamiki WDR 120 dB
 • Obsługa licznych funkcji inteligentnej analizy obrazu
 • Wbudowany oświetlacz podczerwieni o zasięgu do 50 m
 • Wbudowany mechaniczny, przesuwny filtr podczerwieni (ICR)
 • Wbudowany mikrofon i głośnik
 • Wbudowana kieszeń na kartę microSD (max. 256 GB)
 • Kompresja H.265+ / H.265 / H.264+ / H.264 i potrójny strumień kodowania
 • Szczelna obudowa IP66

Kamera DS-2DE3A404IW-DE/W sprawdza się świetnie w obiektach otwartych, w których wymagana jest wysoka jakość generowanego obrazu. Można ją z powodzeniem stosować w miejscach takich jak np. stacje kolejowe, porty lotnicze, parki, rynki, różnego typu place lub ulice miast. Kamera jest również świetnym uzupełnieniem standardowego systemu monitoringu, zbudowanego w oparciu o stałopozycyjne kamery tubowe i kamery kopułowe.

Do budowy kamery wykorzystano duży, dobrej jakości przetwornik obrazu 1/2.8” Progressive Scan CMOS. Dzięki niemu jest ona w stanie wygenerować płynny, szczegółowy i pełen żywych kolorów materiał wideo, w maksymalnej rozdzielczości 2560 x 1440 (max. 25 kl/s @ 4 Mpx). Obraz o takiej jakości prawidłowo odwzorowuje drobne detale obserwowanego planu i umożliwia wykonanie efektywnego zoomu cyfrowego. Dzięki czemu kamer DS-2DE3A404IW-DE/W sprawdza się świetnie w systemach, którym stawia się wysokie wymagania co do jakości generowanego obrazu

Kamera jest również wyposażona w zmiennoogniskowy obiektyw, którego szerokość może być zmieniana w zakresie 2.8-12mm. Umożliwia on swobodną regulację kąta widzenia kamery (96.7°- 31.6°), a także wykonanie zoomu optycznego: max. 4x. W zależności od ustawionej ogniskowej kamera może skutecznie obserwować odległe obiekty lub realizować funkcję podglądu ogólnego. Regulowany obiektyw, w połączeniu z dobrą jakością obrazu i głowicą PTZ sprawiają, że kamera radzi sobie świetnie w przestrzeniach otwartych. Kamera może również wykonać zoom cyfrowy 16x. Dla obrazu w rozdzielczości 4 Mpx jest on stosunkowo efektywny.

DS-2DE3A404IW-DE/W jest kamerą obrotową i może prowadzić skuteczną obserwację dużego obszaru. Przez co sprawdza się ona świetnie w systemach monitoringu przestrzeni otwartych, takich jak parkingi, rynki lub różnego typu place. Kamera z głowicą PTZ jest również świetnym uzupełnieniem standardowego systemu monitoringu, zbudowanego w oparciu o stałopozycyjne kamery tubowe i kamery kopułowe. Zakres obrotu głowicy: do 350°, zakres wychylenia pionowego: do 90°, ilość presetów: 300.

Kamera posiada wbudowany interfejs sieciowy fast ethernet (10 / 100 M), przy pomocy którego można nawiązać z nią zdalne połączenie. Pracujący zdalnie użytkownik może np. podglądać obraz z kamery "na żywo", odtwarzać nagrania zapisane na karcie microSD lub sterować położeniem głowicy PTZ. Jeżeli posiada uprawnienia administratora systemu może również zmieniać parametry pracy kamery. Dostępna funkcjonalność podczas pracy zdalnej zależy od sposobu zestawienia zdalnego połączenia, które można zrealizować przy pomocy:

 • Przeglądarki internetowej - z jej poziomu użytkownik ma dostęp do pełnej funkcjonalności i może dowolnie zmieniać parametry pracy rejestratora
 • iVMS-4200 - oprogramowanie na komputer służące do budowy centrum zarządzania systemem monitoringu. Z jego poziomu możliwe jest m.in. wyświetlanie obrazu na żywo, odtwarzanie nagrań, konfiguracja urządzeń, obsługa e-map i wyświetlanie alarmów
 • iVMS-5200 - kompletny, zaawansowany system zarządzania monitoringiem, dedykowany do stosowania w miejscach takich jak hotele, banki, centra handlowe, czy obiekty przemysłowe. Do najważniejszych funkcji udostępnianych przez iVMS-5200 można zaliczyć: inteligentną analizę obrazu, inteligentną detekcję, ANPR, zliczanie osób i obsługę map ciepła
 • iVMS-4500 - aplikacja na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android, iOS lub Windows Phone. Z jej poziomu dostępna jest podstawowa funkcjonalność, taka jak np. podgląd obrazu "na żywo", odtwarzanie nagrań lub sterowanie kamerami obrotowymi
 • Hik-Connect - Platforma HIKVISION umożliwiająca nawiązanie połączenia z monitoringiem IP przez system pracy w chmurze. Usługa Hik-Connect integruje chmurę P2P do zdalnego podglądu i udostępnia powiadomienia alarmowe typu PUSH (na smartfony)

Dodatkową zaletą kamery jest wsparcie sieciowego standardu ONVIF. Dzięki niemu może ona współpracować z rejestratorami innych producentów, które również wspierają ten standard.

Kolejną zaletą kamery jest wsparcie technologii Power over Ethernet, która umożliwia transmisję energii elektrycznej po kablu UTP. Dzięki niej zasilanie kamery można zrealizować bezpośrednio z poziomu switcha PoE+ - przykładowo z poziomu switcha wbudowanego do rejestratora NVR serii "P". Do największych zalet technologii Power over Ethernet można zaliczyć:

 • Zwiększa elastyczność instalacji i umożliwia montaż kamer w miejscach, do których nie da się doprowadzić standardowych zasilaczy
 • Zmniejsza liczbę przewodów niezbędnych do prawidłowej instalacji, co może przyspieszyć montaż i zmniejszyć jego koszty
 • Nie wymaga żadnej konfiguracji - po podłączeniu kamery do switcha PoE+, ten automatycznie ją zasili

Kolejną zaletą kamery DS-2DE3A404IW-DE/W jest sprzętowa realizacja funkcji szerokiego zakresu dynamiki (WDR 120 dB). Zapewnia ona dużą rozpiętość tonalną, umożliwiając tym samym obserwację sceny, na której znajdują się jednocześnie jasne i ciemne obiekty. Dzięki funkcji WDR kamera może skutecznie obserwować obiekty umieszczone na bardzo jasnym tle lub obiektu umieszczone w cieniu (gdy reszta planu jest dobrze oświetlona).

Funkcja WDR 120 dB okazuje się szczególnie przydatna podczas słonecznych dni. Dzięki niej kamerę można np. zamontować wewnątrz budynku i zwrócić w stronę przeszklonego wejścia. W takiej konfiguracji, twarze osób wchodzących nie są zaciemnione, co znacznie ułatwia ich identyfikację.

Kamera obsługuje również wiele funkcji inteligentnej analizy obrazu, które umożliwiają tworzenie zaawansowanych scenariuszy nagrywania. Funkcje te poprawiają możliwości nadzoru systemu, przez jego lepsze dopasowanie do specyfiki obiektu i wymagań klienta. Do obsługiwanych funkcji inteligentnej analizy można zaliczyć:

 • Przekroczenie wirtualnej, definiowanej przez użytkownika linii
 • Wtargnięcie intruza do zdefiniowanej przez użytkownika strefy
 • Pozostawienie obiektu w strefie (np. bagażu)
 • Zniknięcie obiektu ze strefy

Przykładowym zastosowaniem inteligentnej analizy może być zwiększenie ilości klatek, gdy ktoś wejdzie do zastrzeżonej strefy. Oszczędzane jest w ten sposób miejsce na dyskach twardych, a nagrania z czasu obecności intruza są najwyższej jakości.

Podstawowe funkcje kamery:

 • Dzień/noc - Dostosowuje pracę kamery w zależności od pory dnia, tak aby zachować jak najlepszą jakość obrazu w dzień oraz jak najwyższą czułość w nocy przy słabym oświetleniu
 • DNR (3D) - Cyfrowa redukcja szumów, poprawiająca ogólną jakość obrazu w warunkach słabego oświetlenia
 • AGC - Automatycznie wzmacnia sygnał wyjściowy, w przypadku spadku natężenia oświetlenia
 • BLC - Kompensacja światła tła, umożliwia skuteczną obserwację obiektów na silnie oświetlonym tle
 • HLC - Kompensacja światła reflektorów, zwiększa prawdopodobieństwo np. poprawnej detekcji tablic rejestracyjnych w warunkach nocnych, gdy światła samochodu są włączone
 • Defog - Redukuje zakłócenia wywołana wpływem mgły, opadów atmosferycznych, itp.
 • Strefy prywatności - Programowalne stery, umożliwiające zamaskowanie obszarów obrazu, które nie powinny być obserwowane (24 strefy)

Kamera posiada wbudowany mocny oświetlacz podczerwieni, którego skuteczny zasięg świecenia wynosi max. 50 m. Dzięki niemu może ona poprawnie pracować w nocy, w warunkach słabego oświetlenia, a nawet całkowitej ciemności. Oświetlacz uruchamia się automatycznie gdy natężenie światła dziennego spadnie poniżej pewnego poziomu i uruchomi się tryb nocny.

Kamera jest również wyposażona w mechaniczny, przesuwny filtr podczerwieni (ICR). W trybie dziennym jest on aktywny i odbija znaczną część promieniowania podczerwonego IR. Dzięki czemu generowany obraz zachowuje naturalne kolory i wysoką jakość. Kiedy kamera przełącza się w tryb nocny filtr zostaje ściągnięty z przetwornika. Poprawiają się parametry czułości i możliwa jest praca przy sztucznym oświetleniu IR (jednak kosztem ogólnej jakości obrazu).

Kamera jest również wyposażona w gniazdo na kartę microSD, o maksymalnej pojemności 256 GB. Karta służy jako zapasowe miejsce pamięci, które można wykorzystać do tworzenia lokalnych kopii nagrań. Dodatkowo kamera z zastosowaną kartą może pracować w pełni autonomiczne, tworząc miniaturowy system monitoringu. W takim systemie wszystkie nagrania są zapisywane na karcie i jest on obsługiwany z poziomy przeglądarki internetowej.

Uwaga!

Należy pamiętać, że karty microSD maja ograniczoną liczbę zapisów. Przy nagrywaniu ciągłym, nawet najwyższej jakości karta przestanie działać po stosunkowo krótkim okresie.

Kamera korzysta z zaawansowanej kompresji obrazu H.265, będącej następcą popularnej w systemach CCTV kompresji H.264. Nowa wersja umożliwia nawet dwukrotnie mocniejszą kompresję danych, przy praktycznie niezmniejszonej jakości obrazu. Dzięki czemu możliwa jest archiwizacja nagrań z dłuższego okresu i dodatkowo zmniejszają się wymagania dotyczące przepustowości łącza internetowego. Obsługiwane kompresje obrazu: 

 • H.265+
 • H.265
 • H.264+
 • H.264

Uwaga!

Kamerę można w dowolnym momencie przełączyć w kompresję H.264 i podłączyć do rejestratora, który nie obsługuje H.265.

Kamera obsługuje również 3 strumienie kodowania, z których każdy może być niezależnie konfigurowany przez użytkownika. Dzięki nim możliwe jest ustawienie wysokiej jakości obrazu do archiwizacji i obrazu o niższych parametrach do zdalnego podglądu. Prędkości poszczególnych strumieni:

 • Strumień główny: 50Hz: 25fps (2560 × 1440, 2048 × 1536, 1920 × 1080, 1280 × 960, 1280 × 720); 60Hz: 30fps (2560 × 1440, 2048 × 1536, 1920 × 1080, 1280 × 960, 1280 × 720) 
 • Strumień drugi: 50Hz: 25fps (704 × 576, 640 × 480, 352 × 288); 60Hz: 30fps (704 × 480, 640 × 480, 352 × 240) 
 • Strumień trzeci: 50Hz: 25fps (1280 × 720, 704 × 576, 640 × 480, 352 × 288); 60Hz: 30fps (1280 × 720, 704 × 480, 640 × 480, 352 × 240) 

Kamerę umieszczono w szczelnej obudowie zewnętrznej (IP66), która gwarantuje niemal całkowitą odporność na wpływ czynników pogodowych. Dzięki niej kamera może pracować bezawaryjnie na zewnątrz, praktycznie niezależnie od panujących warunków pogodowych. Obudowa w klasie szczelności IP66 gwarantuje ochronę przed:

 • Zapyleniem i dostaniem się do wnętrza kamery drobnych zabrudzeń
 • Opadami atmosferycznymi i wodą bryzgającą ze wszystkich stron
 • Niskimi i wysokimi temperaturami, w zakresie -30...+65 °C

Parametry techniczne:

 •  Przetwornik obrazu 1/2.8” Progressive Scan CMOS
 •  Max. rozdzielczość 2560 x 1440 (4 Mpx)
 •  Obiektyw Zmiennoogniskowy
 •  Szerokość ogniskowej 2.8 - 12 mm
 •  Zoom optyczny 4x
 •  Zoom cyfrowy 16x
 •  Kąt widzenia  96.7° - 31.6° w poziomie /  51.1° - 17.7° w pionie
 •  Czułość 0 lux (wł. IR)
 •  Zasięg oświetlacza do 50 m
 •  Dzień/noc TAK
 •  ICR TAK
 •  Kompresja obrazu H.265+ / H.265 / H.264+ / H.264
 •  WDR TAK
 •  Funkcje Dzień/noc, NR, WDR, AGC, BLC, HLC, Defog, Strefy prywatności
 •  Kolor obudowy Jasny
 •  Interfejs Ethernet 10 / 100 Mb/s
 •  Obsługa audio TAK
 •  Wejście, wyjście audio: 1x
 •  Wejście, wyjście alarmowe: 1x
 •  Lokalne nagrywanie (karta SD) TAK, max. 256 GB
 •  Zakres obrotu 360°
 •  Prędkość obrotu max. 60 °/s
 •  Funkcje PTZ 300 presetów
 •  Obudowa IP66
 •  Obudowa zewnętrzna TAK
 •  Temperatura pracy -30...+65 °C
 •  Zasilanie 12 V DC (w zestawie zasilacz KPL-040F-VI)
 •  Pobór mocy max. 19 W
 •  Wymiary Ø 179 x 120 x 182 mm
 •  Waga 1,1 kg
 •  Gwarancja producenta 36 miesięcy

Facebook
Blog