Skontaktuj się z nami: tel. 536-246-850 (godz. 8—15, pon.—pt.)

Satel Czujka ruchu AQUA Plus 2E

Systemy alarmowe » Czujki

Cena:57,81
Netto:47,00 (Vat 23%)

Cyfrowa, pasywna czujka ruchu, przeznaczona do instalacji w systemach antywłamaniowych. Wyposażona w cyfrowy algorytm detekcji, funkcję kompensacji temperatury i wymienne soczewki Fresnela, gwarantuje wiarygodną detekcję i dobrą odporność na wystąpienie fałszywych alarmów. Dodatkowo czujka charakteryzuje się łatwa i szybką instalacją, posiada wbudowaną funkcję prealarmu i zabezpieczenie antysabotażowe przed otwarciem obudowy. Soczewki Fresnela zapewniają bardzo szeroki kąt widzenia i daleki zasięg z kontrolą strefy podejścia. Możliwość ich wymiany pozwala na dostosowanie obszaru pokrycia czujki do wymagań użytkownika.

AQUA Plus 2E została wyposażona w płytkę elektroniki z wbudowanymi rezystorami parametrycznymi 2EOL (2 x 1.1 kOhM), optymalizowanymi pod centrale alarmowe SATEL. Dzięki nim możliwy jest łatwy i szybki montaż czujki, z zachowaniem bardzo dobrej komunikacji. Detektor może skutecznie współpracować z centralami innych producentów, jednak wtedy należy zastosować inne rezystory.
 
W tradycyjnych analogowych czujkach ruchu parametry mogą się zmieniać z czasem. Ma na to wpływ nie tylko starzenie się elementów elektronicznych, ale także temperatura, wilgotność powietrza czy poziom zakłóceń elektromagnetycznych. W czujkach AQUA zastosowano cyfrową obróbkę sygnału nowej generacji - dzięki temu będzie działać stabilnie i niezawodnie przez wiele lat użytkowania, bez względu na warunki panujące w pomieszczeniu.
 
Czujki ruchu PIR wykrywają różnicę pomiędzy temperaturą tła a temperaturą przemieszczającego się człowieka. Dlatego niezmiernie ważne jest automatyczne dostosowywanie się czujnika to temperatury panującej w pomieszczeniu chronionym. Czujka ruchu AQUA robi to doskonale i dlatego zapewnia detekcję ruchu w tak szerokim zakresie temperatur.
 
Standardowo czujkę AQUA montuje się bezpośrednio do ściany - wówczas jest najmniej widoczna. Można ją jednak zainstalować na dodatkowym  uchwycie (znajdującym się w zestawie) i kierować w różne strony. Daje to instalatorowi możliwość ustawiania pola detekcji w zależności od kształtu pomieszczenia chronionego.
 
Parametry:
  • Rodzaj czujki: PIR
  • Zalecana wysokość montażu: 2.4 m
  • Zasilanie: 12V DC
  • Pobór prądu: 12 mA
  • Wymiary: 63 x 96 x 49 mm
  • Gwarancja producenta: 36 miesięcy

Zobacz także:

Czujka magnetyczna K-3.jpg
Satel Czujka magnetyczna K-3
Cena:18,08
Czujka dymu DRP-100.jpg
Satel Czujka dymu DRP-100
Cena:109,47
Czujka-COBALT.jpg
Satel Czujka ruchu COBALT
Cena:141,45

Facebook
Blog