Skontaktuj się z nami: tel. 536-246-850 (godz. 8—15, pon.—pt.)

Satel Czujka ruchu GRAPHITE

Systemy alarmowe » Czujki

Cena:89,00
Netto:72,36 (Vat 23%)

Cyfrowa, pasywna czujka ruchu, zbudowana w oparciu o podwójny element PIR. Jej cechami charakterystycznymi są dobre parametry detekcji, stabilna praca i odporność na fałszywe alarmy. Czujka GRAPHITE została zaprojektowana w zgodzie z normą PN-EN 50131 Grade 2 i może współpracować z większością central alarmowych - Jest kompatybilna ze wszystkimi centralami SATEL. Na wyposażeniu czujki GRAPHITE znajduje się podwójny element PIR. Dzięki niemu zmniejsza się ryzyko wystąpienia fałszywych alarmów - Aby czujka zgłosiła alarm, obydwa elementy pyroelektryczne muszą zgłosić naruszenie.

Cyfrowy algorytm nowej generacji zapewnia poprawną detekcję niezależnie od warunków panujących w pomieszczeniu. Ważnym elementem algorytmu jest funkcja kompensacji temperatury. Dzięki niej czujka samodzielnie dostosowuje swoją czułość do temperatury panującej w pomieszczeniu - Jest w stanie wykrywać poruszających się ludzi, w szerokim zakresie temperatur. Podczas uruchamiania, GRAPHITE automatycznie dostosowuje parametry pracy do warunków otoczenia. Dzięki czemu, zachowane są dobre parametry pracy i czujka nie wzbudza się wtedy, kiedy nie powinna.
 
Dzięki optyce Fresnela, czujka jest w stanie "pominąć" ruch wykonywany przez niewielkie obiekty. W rezultacie czego, liczba fałszywych wywołań jest znacznie mniejsza.

Czujka ruchu GRAPTHITE posiada wbudowane rezystory parametryczne w konfiguracji 2EOL. Dzięki nim centrala alarmowa jest w stanie rozpoznawać stany - Brak alarmu, alarm i sabotaż. Fabrycznie wbudowana konfiguracja 2EOL znacznie przyspiesza proces montażu. Podczas łączenia czujek z centralą, instalator nie musi jej wykonywać ręcznie.
 
Funkcja pamięci alarmu daje możliwość łatwego sprawdzenia, która czujka aktywowała alarm - Po zgłoszeniu alarmu, dioda LED będzie migała, do czasu zresetowania funkcji (zwarciem zacisku MEM do masy).

 • Czujka nie nadaje się do stosowania zewnętrznego
 • Aby czujka mogła poprawnie spełniać swoje funkcje, nie może zostać zamontowana zbyt wysoko lub zbyt nisko. Optymalna wysokość montażu wynosi 2.4 m
 • Czujki nie powinno się montować blisko grzejników i klimatyzatorów
 • Czujka nie powinna być ustawiona bezpośrednio na okno (możliwość wystąpienia fałszywych wywołana aktywnością słońca)

 

Parametry:

 • Rodzaj czujki: PIR
 • Zalecana wysokość montażu: 2.4 m
 • Temperatura pracy: -10...+55 oC
 • Zasilanie: 12V DC
 • Pobór prądu: 11 mA
 • Wymiary: 62 x 96 x 48 mm
 • Gwarancja producenta: 36 miesięcy

Zobacz także:

Czujka-TOPAZ.jpg
Satel Czujka ruchu TOPAZ
Cena:45,00
OPAL PLUS.jpg
Satel Czujka ruchu OPAL PLUS
Cena:529,00
Czujka magnetyczna K-3 2E.jpg
Satel Czujka magnetyczna K-3 2E
Cena:29,00

Facebook
Blog
Blog
Blog
Blog