Skontaktuj się z nami: tel. 536-246-850 (godz. 8—15, pon.—pt.)

Satel Czujka ruchu odporna na zwierzęta GREY

Systemy alarmowe » Czujki

Cena:134,07
Netto:109,00 (Vat 23%)

Dualna czujka ruchu PIR + mikrofala, przeznaczona do instalacji w systemach antywłamaniowych. Konstrukcja czujki składająca się z detektora piroelektrycznego i mikrofalowego, umożliwia bardzo dobre zabezpieczenie pomieszczeń, w którym panują niekorzystne warunki, takie jak np. duże wahania temperatury lub przeciągi. Dualne detektory PIR + MW doskonale nadają się do instalacji w pomieszczeniach z kominkiem, ogrzewaniem nadmuchowym oraz w kotłowniach i garażach.

GREY posiada zaawansowaną funkcję kompensacji temperatury i jest odporna na niewielkie zwierzęta (do 15 kg). Gwarantuje wiarygodną detekcję i dobrą odporność na wystąpienie fałszywych alarmów. Dodatkowo czujka jest wyposażona w pamięć alarmu i tryb testowy, który automatycznie dopasowuje parametry pracy czujki do warunków temperaturowych pomieszczenia. Detektor jest zabezpieczony przed nieautoryzowanym otwarciem obudowy - zabezpieczenie antysabotażowe.
 
W tradycyjnych analogowych czujkach ruchu parametry mogą się zmieniać z czasem. Ma na to wpływ nie tylko starzenie się elementów elektronicznych, ale także temperatura, wilgotność powietrza czy poziom zakłóceń elektromagnetycznych. W czujkach GREY zastosowano cyfrową obróbkę sygnału od samego elementu PIR lub MW aż do wyjścia czujki. Dzięki temu czujka GREY będzie działać stabilnie i niezawodnie przez wiele lat użytkowania, bez względu na warunki panujące w pomieszczeniu. Czujki ruchu PIR wykrywają różnicę pomiędzy temperaturą tła a temperaturą przemieszczającego się człowieka. Dlatego niezmiernie ważne jest automatyczne dostosowywanie się czujnika to temperatury panującej w pomieszczeniu chronionym. Czujka ruchu GREY robi to doskonale i dlatego zapewnia detekcję ruchu w tak szerokim zakresie temperatur. Gdy w pomieszczeniu chronionym występują czynniki mogące zakłócić pracę czujki ruchu, takie jak ruch powietrza, ogrzewanie podłogowe, itp., istnieje potrzeba zmniejszenia czułości czujki, tak aby nie powodowała fałszywych alarmów. Dlatego w czujce SATEL GREY zastosowano możliwość regulacji czułości.
 
Parametry:
  • Rodzaj czujki: PIR + MW
  • Odporna na zwierzęta: TAK
  • Zasięg: 13 m
  • Kąt pokrycia: 90o
  • Zalecana wysokość montażu: 2.4 m
  • Temperatura pracy: -10...+55 oC
  • Zasilanie: 12V DC
  • Pobór prądu: 10 mA
  • Wymiary: 63 x 96 x 49 mm
  • Gwarancja producenta: 36 miesięcy

Zobacz także:

Czujka-GRAPHITE.jpg
Satel Czujka ruchu GRAPHITE
Cena:79,95
Czujka-7DCO.jpg
Kidde Czujka czadu z wyświetlaczem 7DCO
Cena:131,00
Czujka-7CO.jpg
Kidde Czujka czadu 7CO
Cena:113,00

Facebook
Blog