Skontaktuj się z nami: tel. 536-246-850 (godz. 8—15, pon.—pt.)

TELEWIZJA AHD, HD-CVI, HDTVI

Opisane rozwiązania zostały wprowadzone przez konkretnych producentów w celu możliwości przesyłania obrazu o wysokiej rozdzielczości przy użyciu tradycyjnych kabli koncentrycznych, wykorzystywanych w telewizji analogowej. Rozwiązania te od strony technologicznej są do siebie zbliżone, nazewnictwo zostało wprowadzone przez konkretnego producenta.

Telewizja AHD

Technologia AHD, czyli telewizja analogowa o wysokiej rozdzielczości (Analog High Definition), jest technologią, która łączy w sobie zalety telewizji analogowej z telewizją IP. Urządzenia w technologii AHD są stosowane do modernizacji systemów analogowych.  

Rozdzielczość telewizji AHD:

Zalety telewizji AHD:

 1. Zastosowanie monitoringu IP wiąże się z wymianą całego okablowania, natomiast w przypadku zamiany istniejącej telewizji analogowej na AHD, można wykorzystać istniejące kable koncentryczne i UTP.
 2. Rozdzielczość telewizji AHD jest 3-krotnie większa od rozdzielczości kamer analogowych.
 3. Przesyłany obraz to 1Mpx w standardzie AHD 1.0 lub 2Mpx i większy w AHD 2.0.
 4. Kamery AHD mogą pracować w trybie AHD lub analogowym - tryb przełączany przez użytkownika, dzięki czemu bez dodatkowych urządzeń można rozbudować istniejące już instalacje systemu monitoringu analogowego.
 5. Budowa systemów AHD jest podobna do telewizji analogowej, dlatego nie potrzebna jest dodatkowa wiedza o konfiguracji urządzeń, która wymagana jest przy konfiguracji systemów IP.
 6. Rejestratory AHD automatycznie wykrywają typ sygnału kamer. Nie ma potrzeby definiować rodzaju kamery, wystarczy podłączyć kamerę analogową lub AHD, a rejestrator automatycznie dostosuje sygnał wejściowy.
 7. Umożliwia zestawienie połączenia Peer-to-Peer klienta zdalnego oraz rejestratora będącego nawet za podwójnym NAT'em bez potrzeby przekierowania portów w sieci. Takie ułatwienie pozwala korzystać zdalnie z rejestratorów AHD nawet w sieciach LTE.
 8. Rejestratory są kompatybilne z systemem Windows, Mac OSX oraz z urządzeniami przenośnymi.

 

Telewizja HD-CVI

Technologia HD-CVI (High Definition Composite Video Interface)  umożliwia przesyłanie sygnału HD oraz danych telemetrycznych przewodami koncentrycznymi, stanowi rozwinięcie technologii HD-SDI.  HD-CVI jest systemem analogowym, w którym uzyskany obraz jest wyjątkowej jakości i zapewnia rozdzielczość FullHD. Działanie systemu HD-CVI sprawia, że wymiana kamer analogowych na kamery mega pikselowe jest bardzo prosta i oszczędna. System HD-CVI opiera się na transmisji TX-RX, co oznacza, że kamera w trybie HD-CVI współpracuje tylko z dedykowanym rejestratorem HD-CVI. Istnieje również możliwość zmiany standardu transmisji z HD-CVI na standard analogowy CVBS. Kamera może wówczas skutecznie współpracować z klasycznymi rejestratorami analogowymi. Należy jednak pamiętać, że wiąże się to ze spadkiem rozdzielczości obrazu.

Zalety monitoringu HD-CVI:

 • prosta budowa., zasady budowy monitoringu HD-CVI są identyczne jak zasady budowy systemów analogowych,
 • jakość obrazu: rozdzielczość 1.0 MPx oraz 2.0 MPx, w przyszłości nawet 4K,
 • transmisja sygnału na dużych odległościach (do 500m – RG59, do 700m – RG6, UTP – 250m),
 • przetwarzanie obrazu – nawet do 60 kl/s.

Zobacz produkty HD-CVI w naszym sklepie >>>

Telewizja HDTVI

Technologia HDTVI (High Definition Transport Video Interface), zwana również Turbo HD, działa na kablach koncentrycznych. Oferuje rozdzielczości dochodzące do 1080p, transmisję do ok. 450m bez wzmacniacza sygnału, niskie opóźnienia spowodowane odległością i dekodowaniem sygnału. Technologia HDTVI umozliwia przesyłanie obrazu o wysokiej rozdzielczości oraz sterowanie kamerą (PTZ, OSD) z poziomu rejestratora za pośrednictwem jednego przewodu koncentrycznego.Technologia jest kompatybilna wstecznie z technologią analogową, a modele rejestratorów praktycznie zawsze posiadają jeszcze do dyspozycji kanały IP. Opcja taka jest idealna w przypadku konsolidacji telewizji analogowej z systemem IP w jeden system monitoringu, co ogranicza się do wymiany sprzętów końcowych, bez potrzeby przebudowy całej instalacji.

Zobacz produkty HDTVI w naszym sklepie >>>


Facebook
Blog
Blog
Blog
Blog