BCS Kamera IP kopułkowa P-EIP12FWR3
Monitoring IP » Kamery IP
BCS-P-EIP12FWR3 - Kopułkowa kamera megapikselowa, dedykowana do pracy w systemie monitoringu IP. Do jej elementów wyróżniających można zaliczyć:
- Przetwornik obrazu 1/2.7" PS CMOS - max. rozdzielczości 1920 x 1080
- Stałoogniskowy obiektyw 2.8 mm - kąt widzenia 112.7° w poziomie
- Wbudowany WEB Server i interfejs sieciowy fast ethernet
- Możliwość pracy w chmurze, wsparcie standardu PoE 802.3af i funkcji P2P
- Wbudowany oświetlacz (30 m) i mechaniczny filtr podczerwieni
- Kompresję H.265+ / H.264+ i potrójny strumień kodowania
- Tolerancję zasilania + / - 25%
- Szczelna obudowa zewnętrzna IP67
BCS-P-EIP12FWR3 jest kamerą uniwersalną, która sprawdza się świetnie w standardowych systemach monitoringu IP. Ze względu na jej atrakcyjną cenę, jest ona doskonałym wyborem do budowy ekonomicznego systemu CCTV. Znajduje ona zastosowanie w obiektach takich jak np. domy, sklepy, pomieszczenia biurowe lub obiekty przemysłowe.
Kamerę zbudowano w oparciu o standardowy, dobrej jakości przetwornik obrazu 1/2.7" progressive scan CMOS. Dzięki niemu jest ona w stanie wygenerować płynny i szczegółowy obraz, w maksymalnej rozdzielczości 1920 x 1080 (max. 25 kl/s @ 2 Mpx). Taka szczegółowość w zupełności wystarcza w większości standardowych systemów CCTV. Dzięki czemu kamery generujące obraz w rozdzielczości 2 Mpx cieszą się zdecydowanie największą popularnością w systemach monitoringu IP.
Dodatkową zaletą obrazu w rozdzielczości 1080p jest możliwość wykonania efektywnego zoomu cyfrowego i stosunkowo nieduża wielkość materiału wideo. Przez co transmisja nie wymaga dużej przepustowości łącza internetowego, a same nagrania nie zajmują dużo przestrzeni dyskowej.
Kamera jest również wyposażona w stałoogniskowy obiektyw 2.8 mm (F2.0), który zapewnia szeroki kąt widzenia 112.7° w poziomie / 60.1° w pionie. Dzięki niemu kamera sprawdza się świetnie w realizacji funkcji podglądu ogólnego. Umieszczona w rogu stosunkowo niedużego pomieszczenia, może skutecznie obserwować je całe. Dodatkową zaletą kamer ze stałoogniskowymi obiektywami jest zwykle lepszą jakością generowanego obrazu, w porównaniu do ich odpowiedników z obiektywami regulowanymi. Cechują się one również znacznie atrakcyjniejszą ceną.
Kamera posiada wbudowany WEB Server i interfejs sieciowy fast ethernet (10 / 100 Base-TX), dzięki którym można nawiązać z nią zdalne połączenie. Pracujący zdalnie użytkownik może np. prowadzić podgląd obrazu z kamery "na żywo" lub zmieniać parametry pracy kamery (jeżeli posiada uprawnienia administratora). Zdalne połączenie z kamerą może zostać zestawione przy pomocy:
- Przeglądarki internetowej, z poziomu której użytkownik ma dostęp do pełnej funkcjonalności i może dowolnie konfigurować parametry pracy
- Dedykowanego oprogramowania na komputer BCS Manager, służącego do budowy zaawansowanego centrum zarządzania systemem monitoringu
- Aplikacji na urządzenia mobilne (iOS / Android, która daje dostęp do podstawowej funkcjonalności
Do cech charakterystycznych oprogramowania BCS Manager można zaliczyć:
- Obsługę do 1000 połączeń
- Podgląd na żywo 256 kanałów (max. 64 okna na karcie)
- Tworzenie schematów alarmowych
- Synchroniczne odtwarzanie nagrań z max. 36 kamer jednocześnie (zdalnie i lokalnie)
- Zdalną konfiguracja urządzeń, tworzenie grup urządzeń i zarządzanie nimi
- Sterowanie kamerami PTZ
- Obsługę audio
- Obsługę TV WALL
Dodatkową zaletą kamery jest wsparcie sieciowego standardu ONVIF (profil S / T). Dzięki niemu może ona skutecznie współpracować z rejestratorami innych producentów, które również wspierają ten standard.
Dużą zaletą systemu BCS Point jest możliwość pracy w chmurze. Z jej poziomu można nawiązać zdalne połączenie z systemem i swobodnie zmieniać parametry pracy zarówno rejestratora, jak i kamer. Cechą charakterystyczną pracy w chmurze jest to, że łączący się przez nią użytkownik może w pełni konfigurować system - dokładnie tak samo, jakby był fizycznie wpięty do tej samej sieci. Do dodatkowych zalet pracy w chmurze można zaliczyć:
- Możliwość tworzenia praktycznie dowolnej wielkości tablic urządzeń. Następnie po połączeniu się z chmurą z poziomu innego urządzenia, cała tablica jest już w aplikacji i nie trzeba jej tworzyć na nowo
- Możliwość zdalnej regulacji mocy oświetlacza
- Możliwość wygenerowania hasła 1-dniowego
Kamera obsługuje również funkcję P2P, która wyklucza konieczność stosowania zewnętrznego adresu IP. Wystarczy, że użytkownik zeskanuje kod QR aby uzyskać zdalny podgląd z poziomu telefonu lub tabletu. Jest to wyjątkowo wygodny sposób na zestawianie zdalnego połączenia, który nie wymaga praktycznie żadnej konfiguracji.
Kamera wspiera również technologię Power over Ethernet, umożliwiającą transmisję danych i energii elektrycznej po tym samym kablu UTP. Dzięki niej zasilanie kamery można zrealizować bezpośrednio z poziomu switcha PoE - przykładowo z poziomu switcha wbudowanego do rejestratora NVR serii "P". Do największych zalet technologii Power over Ethernet można zaliczyć:
- Zwiększa elastyczność instalacji i umożliwia montaż kamer w miejscach, do których nie da się doprowadzić standardowych zasilaczy
- Zmniejsza liczbę przewodów niezbędnych do prawidłowej instalacji, co może przyspieszyć montaż i zmniejszyć jego koszty
- Nie wymaga żadnej konfiguracji - po podłączeniu kamery do switcha PoE, ten automatycznie ją zasili
Podstawowe funkcje kamery BCS-P-EIP12FWR3:
- Dzień/noc - Dostosowuje pracę kamery w zależności od pory dnia, tak aby zachować jak najlepszą jakość obrazu w dzień oraz jak najwyższą czułość w nocy przy słabym oświetleniu
- NR (2D / 3D DNR) - Redukcja szumów poprawiająca ogólną jakość obrazu w warunkach słabego oświetlenia
- DWDR - Cyfrowy szeroki zakres dynamiki, zwiększający rozpiętość tonalną obserwowanego kadru. Umożliwia skuteczną obserwację sceny, w której są zarówno ciemne i jasne obszary
- AWB - Automatyczny balans bieli, umożliwiający wierne odwzorowanie kolorów
- AES - Automatycznie reguluje czas naświetlania przetwornika, w zależności od panujących warunków oświetlenia
- AGC - Automatycznie wzmacnia sygnał wyjściowy, w przypadku spadku natężenia oświetlenia
- BLC - Kompensacja światła tła, umożliwia skuteczną obserwację obiektów na silnie oświetlonym tle
- HLC - Kompensacja światła reflektorów, zwiększa prawdopodobieństwo np. poprawnej detekcji tablic rejestracyjnych w warunkach nocnych, gdy światła samochodu są włączone
- ROI - Poprawia jakości wskazanego przez użytkownika fragmentu obrazu. Dzięki niej możliwa jest realizacja "ekonomicznego" sposobu nagrywania
- Defog - Redukuje zakłócenia wywołana wpływem mgły, opadów atmosferycznych, itp.
- Strefy prywatności - Programowalne stery, umożliwiające zamaskowanie obszarów obrazu, które nie powinny być obserwowane (8 stref)
Kamera posiada wbudowany oświetlacz podczerwieni, o skutecznym zasięgu zasięgu wynoszącym do 30 m. Dzięki niemu może ona poprawienie pracować w nocy, w warunkach słabego oświetlenia, a nawet całkowitej ciemności. Oświetlacz podczerwieni uruchamia się automatycznie, gdy kamera przełącza się w tryb nocny. Dodatkową zaleta kamer serii BCS POINT jest możliwość regulacji mocy świecenia promiennika IR. Właściwie dobrana moc oświetlacza daje gwarancję, że obserwowane obiekty nie będą ani prześwietlone, ani niedoświetlone.
Kamera jest również wyposażona w mechaniczny, przesuwny filtr podczerwieni (ICR). W trybie dziennym jest on aktywny i odbija znaczną część promieniowania podczerwonego. Dzięki czemu obraz zachowuje naturalne kolory i wysoką jakość. Kiedy kamera przełącza się w tryb nocny, filtr zostaje automatycznie ściągnięty z przetwornika. Poprawiają się parametry czułości i możliwa jest praca przy sztucznym świetle podczerwonym.
Dużą zaletą kamery jest obsługa zaawansowanej kompresji obrazu H.265. Wykorzystuje ona udoskonalony algorytm H.264, który umożliwia nawet dwukrotnie mocniejszą kompresję, przy praktycznie niezmienionej jakości obrazu. W konsekwencji czego możliwa jest archiwizacja nagrań z jeszcze dłuższego okresu i zmniejszają się wymagania dotyczące przepustowości łącza podczas pracy zdalnej. Dostępne kompresje obrazu:
- H.265+
- H.265
- H.264+
- H.264
- MJPEG
Kamera obsługuje również 3 niezależne strumienie kodowania, z których każdy może być swobodnie konfigurowany przez użytkownika. Dzięki nim możliwe jest jednoczesne ustawienie wysokiej jakości obrazu do archiwizacji i obrazu o znacznie niższych parametrach do zdalnego podglądu. Rozdzielczość nagrywania dla poszczególnych strumieni wynosi:
- Strumień główny - 25 kl/s @ 1080p / 720p
- Strumień drugi - 25 kl/s @ 720p / D1 / 2CIF / CIF
- Strumień trzeci - 25 kl/s @ D1 / 2CIF / CIF
Kamerę umieszczono w szczelnej obudowie zewnętrznej (IP67), która gwarantuje niemal całkowitą odporność na wpływ czynników pogodowych. Dzięki niej kamerę można zamontować na zewnątrz, bez obawy, że złe warunki pogodowe spowodują jej uszkodzenie. Obudowa w klasie szczelności IP67 zapewnia ochronę przed:
- Zapyleniem i dostaniem się do jej wnętrza drobnych zabrudzeń
- Opadami atmosferycznymi i wodą bryzgającą ze wszystkich stron
- Skrajnie niskimi i wysokimi temperaturami z zakresu -30...+60 °C
Parametry techniczne:
- Przetwornik obrazu 1/2.7'' CMOS
- Max. rozdzielczość 1920 x 1080 (2 Mpx)
- Prędkość Max. 25 kl/s @ 2 Mpx
- Obiektyw Stałoogniskowy
- Szerokość ogniskowej 2.8 mm
- Kąt widzenia Poziom: 112.7°, pion: 60.1°
- Zasięg oświetlacza Do 30 m
- Czułość 0 lux (wł. IR)
- Dzień/noc TAK
- Mechaniczny filtr podczerwieni (ICR) TAK
- Kompresja obrazu H.265+ / H.265 / H.264+ / H.264
- WDR 120 dB TAK
- Kolor obudowy Jasny
- Funkcje Dzień/noc, NR, DWDR, AWB, AES, AGC, BLC, HLC, ROI, Defog, Strefy prywatności
- Interfejs Ethernet 10 / 100 M
- Black Glass TAK
- Obudowa IP67
- Obudowa zewnętrzna TAK
- Temperatura pracy -30...+60 °C
- Zasilanie 12 V DC, PoE 802.3af
- Pobór mocy max. 4.5 W
- Wymiary Ø 118 x 96 mm
- Waga 0.4 kg
- Gwarancja producenta 36 miesięcy
Zobacz także:
BCS Kamera IP kopułkowa P-EIP58VSR4-Ai2-G Cena:1 299,00zł |
BCS Kamera IP kopułkowa L-DIP44VSR4-Ai1 Cena:879,00zł |
BCS Kamera IP kopułkowa L-EIP48VSR4-Ai1 Cena:1 190,00zł |