Skontaktuj się z nami: tel. 536-246-850 (godz. 8—15, pon.—pt.)

Satel Czujka ruchu i stłuczenia szyby NAVY

Systemy alarmowe » Czujki

Cena:135,00
Netto:109,76 (Vat 23%)

Dualna czujka ruchu i stłuczenia szyby, przeznaczona do instalacji w systemach antywłamaniowych. Wyposażona w cyfrowy algorytm detekcji, wymienne soczewki Fresnela i funkcję kompensacji temperatury, gwarantuje wiarygodną detekcję i dobrą odporność na wystąpienie fałszywych alarmów. Dodatkowo czujka ma możliwość niezależnej regulacji czułości toru PIR i detektora stłuczeniowego oraz posiada zabezpieczenie antysabotażowe przed otwarciem obudowy. Soczewki Fresnela zapewniają bardzo szeroki kąt widzenia i daleki zasięg z kontrolą strefy podejścia. Możliwość ich wymiany pozwala na dostosowanie obszaru pokrycia czujki do wymagań użytkownika. NAVY posiada 2 niezależne wyjścia alarmowe i funkcję nadzoru toru sygnałowego czujnika PIR i napięcia zasilania.

W tradycyjnych analogowych czujkach ruchu parametry mogą się zmieniać z czasem. Ma na to wpływ nie tylko starzenie się elementów elektronicznych, ale także temperatura, wilgotność powietrza czy poziom zakłóceń elektromagnetycznych. W czujkach NAVY zastosowano cyfrową obróbkę sygnału nowej generacji - dzięki temu będzie działać stabilnie i niezawodnie przez wiele lat użytkowania, bez względu na warunki panujące w pomieszczeniu.
 
Czujki ruchu PIR wykrywają różnicę pomiędzy temperaturą tła a temperaturą przemieszczającego się człowieka. Dlatego niezmiernie ważne jest automatyczne dostosowywanie się czujnika to temperatury panującej w pomieszczeniu chronionym. Czujka ruchu NAVY robi to doskonale i dlatego zapewnia detekcję ruchu w tak szerokim zakresie temperatur. Gdy w pomieszczeniu chronionym występują czynniki mogące zakłócić pracę czujki ruchu, takie jak ruch powietrza, ogrzewanie podłogowe, itp., istnieje potrzeba zmniejszenia czułości czujki, tak aby nie powodowała fałszywych alarmów. Dlatego w czujce SATEL NAVY zastosowano możliwość regulowania czułości.
 
W przypadku uszkodzenia toru sygnałowego PIR lub spadku napięcia zasilania poniżej 9V DC, czujka zgłosi awarie. Jest ona sygnalizowana właczeniem wyjścia alarmowego czujnika ruchu PIR i świeceniem diody LED na czerwono. Sygnalizacja awarii trwa przez cały czas jej występowania.
 
Parametry:
  • Rodzaj czujki: PIR + stłuczenie szyby
  • Zasięg: Ruch: 12m, stłuczenie: 6 m
  • Kąt pokrycia: 90o
  • Zalecana wysokość montażu: 2.4 m
  • Temperatura pracy: -10...+55 oC
  • Zasilanie: 12V DC
  • Pobór prądu: 7.5 mA
  • Wymiary: 63 x 96 x 49 mm
  • Gwarancja producenta: 36 miesięcy

Zobacz także:

OPAL PLUS.jpg
Satel Czujka ruchu OPAL PLUS
Cena:529,00
Czujka magnetyczna B-3A.jpg
Satel Czujka magnetyczna B-3A
Cena:43,00
Czujka magnetyczna B-2S.jpg
Satel Czujka magnetyczna B-2S
Cena:12,00

Facebook
Blog
Blog
Blog
Blog