Skontaktuj się z nami: tel. 536-246-850 (godz. 8—15, pon.—pt.)

MONITORING IP

Monitoring IP to nowe oblicze systemów wizyjnych, w którym transmisja danych odbywa się za pomocą sieci komputerowej (LAN) oraz internetu. Oznacza to, że podgląd ze swojej kamery możesz mieć w dowolnym miejscu na świecie przy użyciu komputera, tabletu lub telefonu komórkowego. Kamery IP posiadają dużo wyższe rozdzielczości rejestrowanego obrazu w stosunku do kamer analogowych, również zasięg transmisji z kamery IP do rejestratora nie jest ograniczony odległością, ponieważ przesył obrazu odbywa się przez sieć LAN. 

Do stworzenia podstawowego zestawu monitoringu ip potrzebujemy kamery ip oraz urządzenia sieciowego. Funkcję tego urządzenia może pełnić rejestrator, router lub komputer. Kamera może być podłączona do urządzenia w zależności od jej rodzaju przewodowo lub bezprzewodowo.

Przykłady monitoringu IP:

1. W oparciu o rejestrator:

Kamera wysyła sygnał przewodem sieciowym UTP do rejestratora, obraz jest rejestrowany na dysku twardym rejestratora. Rejestrator możemy podłączyć do internetu, w takim przypadku obraz jest również na bieżąco dostępny w sieci.

Schemat monitoringu IP

Rozwiązanie to może występować również w wariantach bezprzewodowych, np.:

Schemat monitoringu IP

2. W oparciu o router:

Kamera za pomocą wbudowanej karty wi-fi wysyła sygnał do routera podłączonego do internetu. Bieżący obraz jest dostępny w internecie, natomiast może być nagrywany na kartę pamięci, jeżeli taką kamera posiada, zapisywany na określonym serwerze internetowym (cloud computing – rozwiązanie w chmurze) lub na innym komputerze podłączonym do sieci.

Schemat monitoringu IP

3. W oparciu o komputer:

W opcji trzeciej kamera jest bezpośrednio podłączona do komputera, zapis następuje na dysku twardym, a sygnał może być dalej udostępniany w internecie.

Konfiguracja kamery IP

W celu prawidłowej konfiguracji, należy podłączyć kamerę IP do rejestratora, routera lub komputera i poprawnie skonfigurować adres IP kamery. Konfiguracja uzależniona jest od producenta kamery i naszego dostawcy internetowego. Często odbywa się ona w sposób automatyczny, przy użyciu oprogramowania dostarczonego przez producenta kamery. Poniżej można pobrać przykłady konfiguracji dla kamer sieciowych firmy BCS i Hikvision:

Instukcja obslugi kamer sieciowych BCS.pdf

Instrukcja uzytkownika dla kamer sieciowych Hikvision.pdf

Zobacz kamery i rejestratory IP w naszym sklepie >>>


Facebook
Blog
Blog
Blog
Blog